W pojeździe mechanicznym nie ma takiego podzespołu, który prędzej czy później nie ulegnie zużyciu. Niektóre elementy wymagają wymiany po przejechaniu kilkuset, a inne kilkunastu tysięcy kilometrów. Nie powinno zatem dziwić, że również akumulator trzeba co pewien czas wymienić. Jak często jest to konieczne? Tak naprawdę nie ma tutaj reguły, wiele zależy od sposobu użytkowania baterii, a jeszcze więcej od jej jakości. Jak wykonać wymianę akumulatora, kiedy zajdzie taka konieczność? Kwestię tę rozjaśnia poniższy poradnik.

Wymiana akumulatora na nowy

Zanim zabierzemy się za wymianę baterii, trzeba oczywiście kupić nowy akumulator. W tym celu warto odwiedzić stronę Akumulatorsklep.pl, na której znajduje się duży wybór urządzeń. Każdy znajdzie tam odpowiedni dla siebie akumulator, który spełni jego oczekiwania. Wspomniany sklep posiada szeroką ofertę, w której znajdują się tylko sprawdzone akumulatory renomowanych marek. Kiedy już nowy akumulator zostanie zakupiony, można przejść do wymiany baterii.

Proces wymiany akumulatora zaczyna się od ustawienia samochodu na odpowiednim podłożu. Przede wszystkim podłoże powinno być całkowicie płaskie, aby samochód się nie stoczył. Ponadto, warto zadbać o odpowiednią przestrzeń, aby praca przy wymianie akumulatora była komfortowa. Następnie można przejść do wyciągania zużytej baterii. W tym celu po kolei odłączamy klemę ujemną i klemę dodatnią, a następnie odpinamy zatrzaski. Kiedy akumulator nie jest już w żaden sposób unieruchomiony, delikatnie wyjmujemy go z komory i kładziemy na równej powierzchni. Wcześniej warto przygotować nowy akumulator, aby znajdował się on zaraz przy samochodzie. Zachowując środki ostrożności, delikatnie wkładamy akumulator do komory. Później przechodzimy do zabezpieczenia go w komorze. Zamykamy zatrzaski i odłączamy klemy. Akumulator jest gotowy do użycia.

Środki ostrożności przy wymianie akumulatora

Wymiana akumulatora nie jest trudna, ani niebezpieczna, o ile przeprowadzi się ją prawidłowo. Brak zachowania podstawowych środków ostrożności może mieć fatalne konsekwencje. Dlatego też zanim odepniemy klemy i wyjmiemy stary akumulator, upewnijmy się, że silnik jest zgaszony, a wszystkie urządzenia elektryczne w samochodzie są wyłączone. Jest to konieczność, aby wymiana była bezpieczna dla człowieka, ale też dla samochodu. Ponadto, należy pamiętać, aby trzymać akumulator w bezpiecznej odległości od wszelkich źródeł ognia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nawet zapalony papieros stanowi zagrożenie i może spowodować wybuch.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here