W ciągu ostatnich kilku lat nowoczesne centra logistyczne stały się warunkiem koniecznym, aby system transportu się prężnie rozwijał. Właśnie dlatego tak często są one stawiane. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na ich temat więcej informacji, zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu.

Czym jest centrum logistyczne?

Centrum logistyczne jest to obiekt zajmujący duża przestrzeń, a w jej skład wchodzą:

– drogi,
– parkingi,
– budynki,
– place manewrowe,
– teren z otoczeniem komunikacyjnym,
– personel, który oferuje usługi logistyczne związane z przyjmowaniem, magazynowaniem, rozdzielaniem i wydawaniem towarów.

Warto dodać, że w centrum logistyki świadczone są także usługi dodatkowe. Niemniej jednak najważniejszą, a zarazem integralną częścią tego typu obiektów są hale logistyczne. Są w nich magazynowane towary.

Czym charakteryzuje się konstrukcja hali logistycznej?

Najbardziej ekonomiczne są hale wykonane na bazie dwuteownika gorącowalcowanego, bez i ze stalowym ściągiem pomiędzy wiązarami. Cieszą się one dużą popularnością wśród inwestorów, ponieważ sprawdzają się idealnie w sytuacji gdy trzeba uzyskać prostą i mocną konstrukcję z dachem dwuspadowym o szerokości do 36 metrów, bez podpór i dowolnej długości. Hala logistyczna może być również wykonana na podstawie konstrukcji kratowej, jest to idealnie rozwiązanie przy obiektach o znacznie większym rozmiarze. Taka technologia umożliwia budowę dachu płaskiego, który jest odporny na różnego rodzaju przeciążenia, takie jak np. mokry i ciężki śnieg. Właśnie takie wykonanie hali logistycznej oferuje profesjonalna firma Kobexstal.pl, z której ofertą zachęcamy się zapoznać.

Jakie są zalety budowania hal logistycznych?

Bezsprzecznie hale logistyczne mają wiele zalet, do największych plusów zaliczamy to, że:

– Ich budowa jest o wiele szybsza niż w przypadku hal murowanych. Podstawowa konstrukcja może być wykonana nawet w miesiąc.
– Wybudowanie hali stalowej jest wymaga mniejszych nakładów finansowych.
– Budowa hali stalowej daje możliwość indywidualnego dopasowania projektu do potrzeb, które posiada konkretny inwestor.
– Konstrukcja hali stalowej charakteryzuje się lekkością, a zarazem i wytrzymałością.
– Technologia budowy hali logistycznej pozwala na zminimalizowanie błędów technicznych i wykonawczych.
– Budowa konstrukcji stalowej pozwala ograniczyć odpady budowlane.
– Większość materiałów budowlanych poddawana jest recyklingowi.
– Inwestor dzięki temu, że podczas budowy takie hali wybór ramp, doków załadunkowych czy bram podnoszonych jest duży, ma możliwość to w pełni indywidualnie zaprojektowania hali logistycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here